7 september 2013 av Megran i klotterplank (7 svar)
...på helgerna? Är det någon som känner av att 'nu är det helg, nu ska vi fixa lite extrapengar till vetten'
Förra gången vi fick åka in med en svullen nosrygg och ett misstänkt huggormsbett, även om jag var högst tveksam men inte vågade chansa, var det lördag.
Idag när tiken bitit av en bit av sin ena tand (hundarna började tjafsa om en leksak), den som sitter framför hörntanden i överkäken som är lite spetsig, så är det... 'trumvirvel' ...lördag! Pulpan syns och blöder lite, hon går och slickar på den hela tiden.
Okej, två gånger kanske inte är så ofta, men ändå =P
Jaja, snart ska vi in och få smärtstillande och sedan boka tid för tandutdragning på måndag. Dom hade inte tid varken imorgon eller på måndag i jkpg, men det viktigaste är just nu att hon inte har ont iaf.