Nu har min älskade lilla Prins fått somna
Kändes helt konstigt att bara gå därifrån med koppel,halsband och munkorg.
Ännu värre var det att komma hem till lägenheten, alla hans saker låg över allt men ingen
Prins som hälsar glatt och snor mina skor. En kvart efter att jag kommit hem kom posten, och jag var på väg att säga till honom att låta bli. Men kom ju på att här är ingen Prins som attackerar posten.
Men kan säga att allt gick lugnt och fint till hos vet, känner mig verkligen nöjd med valet av klinik och
att hon som gjorde det dessutom behandlat honom innan och visste vilka problem han hade. Kände riktigt skönt att hon förstod mitt val. Att få det bekräftat från veterinären gjorde det hela lättare. Hon hade till och med lite svårt där en stund efter att hon somnat.
Men fy fan va jag saknar honom. Känns jätte tomt här hemma. Ingen som kommer och buffar på mig med jämna mellan rum. Känner mig så tom inombords. Men jag är glad att han fick gå ut på topp. Ingen smärta eller sjukdom som han drabba honom. Utan han var så frisk han kunde vara.
Vila i frid min älskade ängel

>-<
